01
/
01
/
Daniel Krásný

O autorovi

Jsem Daniel Krásný


A jsem autor tady toho všeho. Přes dvacet let života jsem strávil v brankářských bruslích. A kdo hraje hokej, ten má zpravidla pevně danou přezdívku. Ta má byla Krása.

I když od fanoušků hostujících mančaftů jsem si, díky jménu na dresu, vyslechl i podstatně kreativnější variace.

Asi nejpyšnější jsem na ‚děravou vílu‘.V jednom ezočasopisu jsem četl, že krása se má vnímat všemi smysly. V případě Krásy budu rád za zrak. Abyste si mohli přečíst, co sem všechno ještě hodlám napsat.

Pro teď mi dovolte, abych se představil.


Jsem kreativní ředitel

Do agentury Socialsharks jsem nastoupil hned po škole. V době, kdy ještě punkově seděla v malém bytě na Vinohradech a žila jenom Facebooky a Instagramy.

Začínal jsem jako jeden ze social media makáčů a postupem zkušeností se dostal ke strategiím. A ono to zafungovalo.


Me

Od roku 2019 vedu v Socialsharks kreativní divizi, která se zabývá značkami zgruntu. Kreativně, strategicky, obsahově. A už teď mě svrbí konečky prstů, až příští rok sepíšu výsledky práce, nad kterou aktuálně sedím.


Jsem social media stratég

Stojím za desítkami kreativních strategií českých i zahraničních značek na sociálních sítích. A moderní kanály mě baví stále. Zvláště proto, že v nich narozdíl od těch tradičních člověk čelí výzvě v podobě kvantity.

Baví mě sledovat reakce lidí. Baví mě chodit s kůží na trh. Baví mě klást důraz na silný copywriting, jakkoli vám říkají, že to o něm ‚na sockách není‘.

Můj rukopis i uvažování můžete navnímat z blogu. Nebo z případovek kávové značky Marila, jogurtů Hollandia či úspěšných Facebooků BIG SHOCK! nebo Kooperativa.


Jsem redaktor a uctívač popkultury

Když mi bylo deset let, četli mí spolužáci Ohníček a já miloval SCORE. Hltal jsem Tukana, Bludra, Dreba, Aliho a celou tu tehdejší partu. Pět let jsem piloval sloh, psal na maličké herní weby, rozjel svůj první blog… a v šestnácti jsem se mezi ně dostal. Mám za sebou přes stopadesát čísel, stovky recenzí, miliony znaků textu.

Času je málo, ale pořád tam píšu. Stejně jako i do primáckého RE-PLAY.

O popkultuře bloguju docela často.

Pro tipy na filmy a seriály budu rád za bod na ČSFD.
Pro knižní komentáře zase za palec na Databázi knih.


Jsem blogger a tak trochu grafoman

Blog jsem si psal odmala a nijak zvlášť mi nevadí, že už se na internetu nedá dohledat (i když zálohu pořád někde mám). Vždycky mi byl dobrým hřištěm pro psaní. I dneska je.

Miluju psaní povídek a štve mě, že si na ně v posledních letech nedokážu udělat čas. Mám jich spoustu schovaných v digitálním šupleti. Ale třeba Ďábla ne.


Jsem spokojenej člověk

S mojí Anežkou jsme od roku 2018 manželé.


My dva

Hlavně díky ní se na světě mám dobře. A jsem tak vpravdě spokojenej ročník jedenadevasát.

Těší mě.

Kdo jste vy?