01
/
01
/
Daniel Krásný

ČEŠI FAVORITEM

Klient: ŠKODA AUTO | Rok: 2022

V roce 2022 oslavila ŠKODA AUTO třicetileté výročí partnerství s IIHF. Ve stejném roce se však odehrálo ještě jedno – o poznání chmurnější – výročí: už 10 let nevyhrála česká hokejová repre jedinou turnajovou medaili.

Třicet let spolu jsme se ŠKODA AUTO toužili oslavit pompézně. Zároveň však i podpořit naše hokejisty při pokusu o prolomení neúspěšné sportovní dekády.

Enormní množství podpůrných vzkazů českým hokejistům, které jsme vybrali od fanoušků na Facebooku, jsme se rozhodli poslat rovnou do kabiny českých hokejistů ve Finsku. Vybrali jsme posádku a poslali ji na místo 30 let starou ŠKODOU FAVORIT.

Na palubu jsme pozvali známou modelku a influencerku Andreu Bezděkovou a moderátora Tomáše Zástěru, jen pár týdnů po jeho odchodu z reality show Survivor. A i díky skvělé chemii mezi oběma generovala kampaň báječné výsledky.

V Češi Favoritem jsme influencery nevyužili jen jako ‚věšáky na reklamu‘, ale skutečně jsme je nechali překonat sami sebe. A třeba i díky úspěšně dovezeným vzkazům se naší reprezentaci podařilo prolomit ono desetileté prokletí.

V roce 2023 získala kampaň Zlatý Středník v kategorii Struktura, obsah a storytelling.